Reklama
Reklama

Tragiczne potrącenie pod Gnieznem. 37-latek bez odblasków szedł ciemną drogą

fot. policja

Do wypadku doszło około 19.30 we wtorek na trasie pomiędzy Łubowem i Fałkowem w powiecie gnieźnieńskim.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierująca peugeotem potrąciła idącego nieprawidłową stroną jezdni 37-latka. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. W trosce o bezpieczeństwo pieszych apelujemy o noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym - proszą policjanci z Gniezna.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Za kierownicą samochodu siedziała 44-latka z gminy Kiszkowo. Ofiara to 37-latek z Kostrzyna. - Niestety, pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Kierująca peugeotem w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia - dodają.

- Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie - kończą.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro