Reklama
Reklama

Miasto kupuje sprzęt do zdalnej nauki. Jeszcze w tym roku do szkół trafi niemal 900 kolejnych laptopów

fot. UMP
fot. UMP

Pierwsze komputery z miejskiego budżetu zakupiono już wiosną. Do szkół trafia też wyposażenie pozyskane od osób prywatnych i firm.

Wiosną poznańskie szkoły kupiły 333 zestawy komputerowe i laptopy, które zostały użyczone uczniom i nauczycielom na czas realizacji zdalnego nauczania. Milion złotych na ten cel pochodziło z rezerw finansowych Miasta. Teraz, z tej samej puli, za kwotę 2,7 mln zł, zakupione zostanie kolejne 898 laptopów. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele, nie posiadający odpowiedniego sprzętu będą mogli uczestniczyć w e-lekcjach - przypominają miejscy urzędnicy.

Zdalna nauka wymaga odpowiedniego sprzętu komputerowego i dostępu do internetu. Nie wszyscy poznańscy uczniowie i uczennice oraz pracownicy szkół posiadają urządzenia niezbędne do nauki. Chcemy zapewnić pomoce naukowe jak największej grupie dzieci, młodzieży i nauczycieli - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ponadto na początku kwietnia pracownicy Wydziału Oświaty oraz Biura Obsługi Inwestorów zainicjowały akcję pt. "Każdy komputer się przyda". Inicjatywa od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem - od firm oraz osób prywatnych uzyskano 188 komputerów, laptopów i monitorów, które zostały przekazane do szkół, z przeznaczeniem dla nauczycieli oraz uczniów.

Dziękuję serdecznie za pomoc poznańskim szkołom. Wiele firm oraz osób prywatnych zgłosiło się do nas w celu przekazania sprzętu komputerowego dla najbardziej potrzebujących uczniów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazane wsparcie i szybką reakcję - mówi Mariusz Wiśniewski.

Miasto Poznań wzięło też udział w pierwszej edycji projektu rządowego "Zdalna Szkoła", w ramach którego za kwotę 98 288 zł zakupiono 41 zestawów (laptop + oprogramowanie biurowe + zestaw słuchawkowy) dla 34 poznańskich szkół podstawowych. Drugi konkurs, "Zdalna Szkoła+" pozwolił na uzyskanie dofinansowania w wysokości 165 000 zł. W ramach projektu zakupiono 71 zestawów dla 64 szkół podstawowych samorządowych i 7 niesamorządowych. Podsumowując, ze środków rządowych zakupiono łącznie 112 laptopów - przekazują miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro