Reklama
Reklama

W wielkopolskim szpitalu zabrakło miejsc w kostnicy

fot. zoz.gniezno.pl

O sprawie poinformował w poniedziałek portal moje-gniezno.pl. Według informacji, jakie przekazał portalowi dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u powodem zaistniałej sytuacji jest zwiększona liczba zgonów z powodu koronawirusa. Szukamy rozwiązania tej trudnej sytuacji - mówił Grzegorz Sieńczewski. Nie wiemy jeszcze, które z proponowanych rozwiązań zastosujemy, ale musi to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni - dodał.

Jednym z pomysłów było postawienie dodatkowego, odpowiednio przygotowanego i spełniającego wszelkie normy kontenera do przechowywania ciał zmarłych., który gdy już nie będzie potrzebny łatwo usunąć. Rozwiązanie to miało być tańsze niż adaptowanie szpitalnych pomieszczeń.

O rozwiązanie sytuacji pytali dziś dyrektora gnieźnieńskiej placówki dziennikarze WTK. Grzegorz Sieńczewski zapewnił, że sytuacja jest już opanowana.

Szpital w maju zawarł umowę z firmą C. Rosiński Usługi Pogrzebowe - jej przedmiotem jest najem pomieszczenia na minimum 10 miejsc w Szpitalu przy ul. 3 Maja 37 z przeznaczeniem na mycie, okrycie i przechowywanie zwłok osób zmarłych w budynkach szpitala przy ul. św. Jana 9 i 3 Maja 37 oraz transport zwłok całodobowo ze wszystkich oddziałów - przekazał dziennikarzom WTK dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski.


W związku z rosnącą liczbą zgonów szpital wygospodarował dodatkowe pomieszczenie w budynku szpitalnym przy ul. św. Jana 9. Przygotowany został także aneks do umowy, który przewiduje, że w skrajnych przypadkach braku miejsc w przyszpitalnej chłodni, w porozumieniu z dyrekcją szpitala, zwłoki osób zmarłych będą przewożone do firmowej chłodni firmy C. Rosiński Usługi Pogrzebowe -
dodaje Sieńczewski. Sytuacja, która miała miejsce była krótkotrwała i została rozwiązana - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
6.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro