Reklama

Ksiądz bezskutecznie prosił GOAP o odbiór śmieci z parafii. "Od 1 września nie byli ani razu"

fot. WTK
fot. WTK

Z relacji proboszcza parafii z poznańskiego Dębca wynika, że śmieci nie wywożono z okolic kościoła od 1 września.

- Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie mi pomocy, ponieważ nie mogę doczekać się od 1 września wywozu śmieci. Regularnie dzwonię do GOAP-u i zawsze otrzymuję wiadomość, że sprawa zostanie załatwiona. Regularnie płacę za wywóz śmieci. Nie wiem już, do kogo się udać po pomoc, dlatego pomyślałem, że jeżeli Państwo zainteresują się tematem, to może uzyskam pomoc - napisał do nas ks. Jacek Rogalski, proboszcz parafii pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki.

Sytuacja stała się na tyle zła, że sprawy w swoje ręce wzięli parafianie. Zaczęli zabierać część odpadów do swoich śmietników, by choć w niewielkim stopniu pomóc księdzu z coraz większą górą śmieci.

Jak ustaliła Telewizja WTK, jeszcze w wakacje odbiór odpadów odbywał się bez problemów. Ale 1 września wszystko się zmieniło. To wtedy zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące obowiązku segregacji. I właśnie od wtedy przestano odbierać posegregowane odpady. Ksiądz wielokrotnie dzwonił do Związku Międzygminnego GOAP. Telefonów wykonał tam tyle, że już po przedstawieniu się wszyscy wiedzieli o jaki problem chodzi. Ale go nie rozwiązali.

Dyrektor ZM GOAP przyznaje, że doszło do zaniedbania. Parafia najpierw nie pojawiła się na trasie śmieciarek, a później pracownicy jeżdżący śmieciarkami nie potrafili odnaleźć terenu parafii, z którego trzeba odebrać odpady i zaznaczali w systemie, że odbiór jest "niemożliwy". Winę zrzucono na firmę Remondis, która jest wykonawcą odbioru śmieci w tym rejonie Poznania. Firma przyznaje, że to błąd pracowników. - Nie zostało to wyłapane odpowiednio szybko w naszych systemach - mówi Hanna Surma, wiceprezes firmy Remondis.

Andrzej Springer, szef GOAP przeprasza za sytuację. Zadeklarował, że wszystkie śmieci znikną stąd maksymalnie do jutra i będą później odbierane regularnie.

  • Aktualizacja
    wtorek, 24.11.2020 r., godz. 09.25
    Aktualizacja
    wtorek, 24.11.2020 r., godz. 09.25
    Śmieci zostały odebrane.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro