Reklama
Reklama

Straż miejska kontroluje Pchli Targ

fot. SM

Giełda odbywa się co tydzień w niedzielę na parkingu przy CH M1 na Franowie.

W maju Pchli Targ pierwszy raz odbył się w nowej lokalizacji. Wcześniej można było w nim uczestniczyć na terenie Starej Rzeźni, która została sprzedana. Teraz stoiska przeniosły się na Franowo.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Początki Pchlego Targu w nowym miejscu nie należały do udanych. Po pierwszej edycji wydarzenie trzeba było zawiesić. Wszystko przez niestosowanie się do obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią. Targ wznowiono w czerwcu. Jak informuje straż miejska, funkcjonariusze regularnie się na nim pojawiają.

- W związku z wprowadzonymi ograniczeniami strażnicy z Nowego Miasta za każdym razem pojawiają się na placu informując o zagrożeniach. W ciągu trwania giełdy zadysponowany patrol dwukrotnie odwiedza plac i nadaje komunikaty o możliwych zagrożeniach, wynikające ze stanu epidemii - wyjaśniają funkcjonariusze.

Strażnicy podkreślają, że mieszkańcy wykazują się rozsądkiem i przestrzegają zasad. - Zdarzają się jednak pojedyncze przypadki, ale wśród prowadzących stoiska handlowe. Naruszają oni zasady wynikające z rozporządzenia - dodają. Takie osoby muszą się liczyć z konsekwencjami.

Giełda antyków odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca, a w każdą niedzielę odbywa się Pchli Targ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro