Reklama

"Pakiet dla mobilności" w centrum: kierowcy muszą przeparkować auta!

fot. ZDM
fot. ZDM

Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w centrum miasta.

Kilka miesięcy temu miejscy urzędnicy przedstawili "Pakiet dla mobilności", o którym szerzej pisaliśmy choćby tutaj. W poniedziałek rozpocznie się wprowadzanie zmian na ulicach Łąkowej i Kwiatowej.

- Zmieni się sposób parkowania i kierunek ruchu. Miejsca parkingowe zostaną w większości wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają chodniki, które dziś są pozastawiane przez samochody parkujące w całości lub w części na chodnikach. Po wprowadzeniu zmian pojazdy będą się mogły poruszać tylko w jednym kierunku - od ulicy Krakowskiej w stronę ulic Strzeleckiej. Możliwy będzie również wjazd z ulicy Łąkowej w ulicę Kwiatową - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace na Łąkowej potrwają 3 dni (do środy włącznie). Nowa organizacja ruchu wejdzie w życie zaraz po ich zakończeniu.

Na kwiatowej prace rozpoczną się we wtorek. - Dotyczyć będzie tylko odcinka od ulicy Łąkowej do Rybaki. Tutaj zmieni się kierunek ruchu pojazdów. Jazda będzie możliwa od ulicy Łąkowej w stronę ulicy Rybaki. Choć nie zmieni się zasadniczo sposób parkowania, to trzeba będzie wykonać również nowe oznakowanie poziome. Jeśli pogoda nie przeszkodzi, to prace na ulicy Kwiatowej powinny się zakończyć już następnego dnia, tak aby nowy kierunek ruchu mógł obowiązywać od środy, 25 listopada - wyjaśnia ZDM.

Kierowcy muszą pamiętać o przeparkowaniu aut, inaczej zostaną one odholowane na koszt właścicieli. To oznacza spory wydatek - samo holowanie to koszt 500 zł, do tego trzeba doliczyć 40 zł za każdy dzień postoju i mandat od straży miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro