Reklama
Reklama

Absurdalna próba kradzieży w M1: chciał wyjść z zamkniętego Auchan z telewizorem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w niedzielę.

O sprawie poinformował nas stały czytelnik. - W niedzielę w godzinach popołudniowych doszło do niecodziennej sytuacji w Centrum Handlowym M1 w Poznaniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sklepy nie prowadzą handlu w niedzielę. Czynne są tylko cukiernie i restauracje prowadzące sprzedaż wyrobów na wynos. Praktycznie nieduża ilość osób znajduje się w Centrum i po zakupie tych produktów opuszcza ten obiekt - pisze.

- Około godziny 15.20 ochrona CH M1 zauważyła młodego mężczyznę, który próbował opuścić teren Centrum z nieco większym towarem. Wynosił dużych rozmiarów telewizor LED i próbował przy tym zmylić czujność pracowników ochrony. Nie udała mu się ta operacja i sprawcę zuchwałej kradzieży tv ze sklepu Auchan ujęto. Do czasu przyjazdu stróżów prawa, próbował wręczyć ochronie pieniądze za odstąpienie od wezwania Policji. I ta operacja też się sprawcy tego czynu nie udała - dodaje.

Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze interweniowali w niedzielne popołudnie w CH M1 na Franowie. - Ochroniarze pracujący z obiekcie ujęli 34-letniego mężczyznę, który próbował wyjść z obiektu z dużym telewizorem, za który wcześniej nie zapłacił, bo sklep był nieczynny. Mężczyznę przejęli funkcjonariusze i został on zatrzymany. Odpowie za kradzież - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro