Reklama

Problem z odpadami zielonymi: poznaniacy zaśmiecają Cytadelę

fot. ZZM

Z apelem do poznaniaków zwrócił się Zarząd Zieleni Miejskiej.

Urzędnicy przyznają, że pomimo prowadzonych od lat akcji informacyjnych, wciąż powraca problem związany z odpadami zielonymi.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Co roku mieszkańcy podrzucają do parku Cytadela worki z liśćmi, zebranymi sprzed posesji, a zdarza się, że liście przenoszone są w wiaderkach przez ulicę i wysypywane na trawniku. W ubiegłych latach w parku, w pasie zieleni wzdłuż ulicy Za Cytadelą, znajdowano także odpady zielone pochodzące z przydomowych ogródków (chwasty, odpady po przycinaniu żywopłotu), a niedawno ktoś wysypał pod drzewo ziemię z keramzytem (czyżby posezonowe opróżnianie skrzynek balkonowych?) - czytamy w komunikacie ZZM.

Miejska jednostka przypomina, że parki i zieleńce nie są odpowiednim miejscem do składowania odpadów zielonych. Ich odbiorem zajmuje się GOAP, natomiast liście zgrabione z pasa drogowego sprzed posesji odbiera Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

O akcji ZDM więcej można przeczytać tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro