Reklama
Reklama

Idzie jesień. ZDM rozdaje worki na liście. Jak je zdobyć?

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich, podobnie jak w latach ubiegłych, zapewnia bezpłatne worki na liście pochodzące z pasa drogowego, a także ich odbiór.

Kolejny rok z rzędu Zarząd Dróg Miejskich rozdaje poznaniakom worki na liście spadające z drzew. Akcja trwać będzie do 31 grudnia 2020 roku. Akcja ma na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Jak zaznaczają przedstawiciele ZDM mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd (w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków do gromadzenia liści worków oznaczonych napisem "ZDM - worki zebrane z ulicy" oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków).

Zamówienia na worki można składać do Wydziału Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM. Od 9 września uruchomiony jest specjalny numer zgłoszeniowy: tel. 61 64 77 274 (pn-pt, godz. 7:00 - 15:00), e-mail: [email protected].

Worki, w ilości adekwatnej do liczby przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce bądź przerzucane przez płot posesji). W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, prosimy o złożenie kolejnego zamówienia. Wykluczona jest możliwość dostarczania jednorazowo większej liczby worków do siedziby zarządcy bądź administratora, celem ich dalszego rozprowadzania wśród dozorców. Worki będą dostarczane bezpośrednio w miejsca, w których zbierane będą liście - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym - na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta.

Firmy pracujące na nasze zlecenie będą odbierać wyłącznie worki z liśćmi zebranymi z pasa drogowego, który znajduje się w administracji ZDM. Prosimy, aby nie trafiały do worków inne odpady, a także liście zebrane z terenu samej nieruchomości np. z ogrodu. Odpady takie nie będą przez nas odbierane - kończy Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro