Reklama
Reklama

Uwierzyła, że dostanie kilogram złota od lekarza z Iraku. Straciła prawie 30 tys. złotych

fot. Policja

Kolejna Wielkopolanka padła ofiarą oszustwa.

Tym razem chodzi o mieszkankę gminy Mikstat w powiecie ostrzeszowskim. - Nieustalony dotąd sprawca, podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, pełniącego funkcję lekarza przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, stacjonujący na terenie Iraku, skontaktował się za pośrednictwem komunikatora Whatsapp z 69-letnią mieszkanką gm. Mikstat informując, że ma ona otrzymać 1 kg złota, który mężczyzna przewiózł na teren Polski w ilości 30 kg. Jednakże z uwagi na fakt, że został on zatrzymany na lotnisku w Warszawie, kobieta na rachunek pracownika lotniska, na podane konto w banku, ma dokonać przelewu w pięciu transakcjach na łączną kwotę 28.500 zł, co niniejszym uczyniła - relacjonowała asp. Magdalena Hańdziuk.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Policjanci apelują o ostrożność przy przekazywaniu pieniędzy i upewnianie się, że "po drugiej stronie" monitora nie siedzi oszust.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro