Reklama

Wielkopolska z najwyższym wskaźnikiem zakażeń w Polsce. Już powinno się w niej wprowadzić lockdown

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

To właśnie w Wielkopolsce odnotowano najwyższą średnią liczbę zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni.

Dane prezentuje analityk Piotr Tarnowski. W niedzielę zaprezentował najnowszą mapę, z której wynika, że to w naszym województwie wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 7 dni wynosi aż 71,7. Tymczasem premier w ubiegłym tygodniu ogłosił, że kwarantanna narodowa zostanie wprowadzona w Polsce właśnie wtedy, gdy średnia liczba zachorowań na 100 tysięcy osób w ciągu 7 dni w skali kraju przekroczy 70. Powyżej 70, poza Wielkopolską, odnotowano jeszcze w województwach kujawsko-pomorskim oraz śląskim (odpowiednio 70,5 oraz 70,4). W skali kraju średnia wynosiła w niedzielę 62, a dzień wcześniej 59,2, co oznacza, że realnie 70 możemy osiągnąć już w środę, 11 listopada.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA

Z danych prezentowanych przez Tarnowskiego wynika, że w Wielkopolsce najwyższa średnia zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia jest notowana w powiecie chodzieskim i wynosi aż 114,5. Kolejny jest powiat nowotomyski ze wskaźnikiem 100,8, a dalej grodziski (98), pilski (96,7), Leszno (92,9) oraz Poznań (92,6).

Przypomnijmy, że tylko w niedzielę w kraju odnotowano blisko 25 tysięcy zakażeń. To dotąd najwięcej zakażeń ujawnionych w niedzielę. Dotąd niedziela była dniem, w którym obserwowano znaczne spadki liczby ujawnionych przypadków. Zdaniem Tarnowskiego może to oznaczać, że we wtorek czeka nas kolejny znaczny wzrost ujawnionych przypadków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro