Reklama

Zdewastowano elewację poznańskiej pizzerii. To "bojówki Kaczyńskiego"?

fot. Vege Pizza FB
fot. Vege Pizza FB

- "Bojówki Kaczyńskiego" zdewastowały poznańską restaurację Vege Pizza - napisał do nas czytelnik.

Właściciele restauracji zlokalizowanej przy ulicy Limanowskiego o sprawie poinformowali w mediach społecznościowych. - Taką "piękną" pocztówkę dostaliśmy z rana - piszą. - Oto my: mityczna groźna antifa, czyli rodzinka 2+2 próbująca w czasie pandemii utrzymać się na powierzchni razem z pracownikami, by nie zatonąć w gospodarczym chaosie. Żeby było jasne: tak mamy antyfaszystowskie poglądy, choć do żadnych grup nie należymy. Wierzymy w równość i różnorodność. Sprzeciwiamy się dyskryminacji wszelkich mniejszości. Angażujemy się w rozmaite akcje. Nasz lokal nigdy nie będzie strefą wolną od LGB (z pewnością chodzi o LGBT - przyp.red.), wręcz przeciwnie. Naszą córkę staramy się wychować w duchu równości i tolerancji. Od kilku miesięcy należy do zorganizowanej grupy przedszkolnej - może to antifa zajączki - pytają.

Zdaniem właścicieli, od początku działalności spotykają się z aktami agresji. Grożono im demolowaniem lokalu, przebijano opony w samochodzie pracownika. - Teraz, jak widać, została zdemolowana elewacja budynku przy naszym lokalu oraz sąsiadującym salonie fryzjerskim. Sprawy zgłaszaliśmy na policję, zostały umorzone, monitoring uliczny nie działa, a rząd od ostatniego czasu wypuszcza demony dając coraz większe przyzwolenie na akty nienawiści, które każdego dnia urealniają się coraz bardziej. To na razie tyle na gorąco, wracamy do pracy. Buźka - dodają.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Cafe La Ruina i Raj, a więc inny poznański lokal, został zalany negatywnymi komentarzami w internecie, bo poparł strajk kobiet. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro