Reklama
Reklama

Kolejny protest dziś na placu Wolności. "Nie pozwólmy by którakolwiek z nas była z tym sama!"

fot. L.T.
fot. L.T.

Akcja rozpocznie się o godzinie 19.

To kolejna odsłona fali protestów jakie od kilkunastu dni odbywają się w całym kraju. Spotykamy się z lokalnymi inicjatywami z okolic Poznania!
Wszędzie tam, gdzie działają dziewczyny/osoby na rzecz LEGALNEJ, BEZPIECZNEJ ABORCJI NA ŻADANIE, może zdarzyć się zastraszanie, spisywanie, wizyty policji, hejt, kłamstwa lokalnych mediów, manipulacje, najazdy trolli na wydarzenia... Opowieści o "zabijaniu dzieci", oskarżanie o wandalizm, o desakralizację kościołów. W małych miasteczkach padają wielkie słowa i wielkie oskarżenia. Nie pozwólmy by którakolwiek z nas była z tym sama! - piszą organizatorzy.

W piątek na Placu Wolności spotkamy się i posłuchamy swoich historii, będziemy zbierać postulaty oddolne do polityków, tak żeby nasze głosy nie zniknęły, nie zostały zagłuszone! Podamy informacje, gdzie i w jaki sposób można w weekend wesprzeć Siostry - dodają. Zapraszamy wszystkie osoby z Poznania i całego naszego powiatu, z Wielkopolski, strajkujące, aktywne, chcące wreszcie zmienić sytuację kobiet w Polsce! - kończą.

Liczne protesty to pokłosie decyzji sprzed dwóch tygodni Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zapisu umożliwiającego przerwanie ciąży, kiedy np. badania prenatalne wskazywały na duże prawdopodobieństwo nieodwracalnego upośledzenia płodu albo choroby, która zagraża jego życiu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro