Reklama
Reklama

Warta-Legia: ekstraklasa poprosiła o wyjaśnienia w sprawie stanu zdrowia piłkarzy

Tomas Pekhart | fot. PAP/Leszek Szymański
Tomas Pekhart | fot. PAP/Leszek Szymański

Sprawa poniedziałkowego spotkania będzie mieć swój dalszy ciąg.

Przypomnijmy: na konferencji prasowej po meczu Warta Poznań - Legia Warszawa (Wojskowi wygrali 3:0), trener gości przyznał, że dwóch jego piłkarzy miało objawy choroby. - Mieliśmy dużo problemów. Zanim przyjechaliśmy do Grodziska było dużo kontuzji, zmian koncepcji ustawienia, bo jednak ten koronawirus robi swoje. Dzisiaj przed meczem znów były problemy. Igor Lewczuk przed rozgrzewką zgłosił gorączkę, ale nie mieliśmy innego stopera, żeby go zmienić, dlatego chcieliśmy, żeby spróbował zagrać. Udało się, jestem mu wdzięczny - mówił Czesław Michniewicz. - W przerwie Tomas Pekhart zgłosił brak węchu i mówił, że jest mu bardzo zimno. Myślę, że to może być też to, czego spodziewamy się najgorszego - dodał.

Sprawa wzbudziła spore emocje, bo kilka godzin wcześniej stołeczny klub poinformował, że jeden z jego zawodników uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W poniedziałek swój komunikat wydała Ekstraklasa SA. - Sprawa stanu zdrowia 2 graczy Legii oraz ich udziału w meczu z Wartą jest badana, klub został poproszony o wyjaśnienia. Te informacje oraz inne istotne dla sprawy okoliczności będą ocenione przez Zespół Medyczny PZPN i Ekstraklasę pod kątem zgodności z procedurami medycznymi - podano.

W niedzielę Legia podejmie w Warszawie Lecha Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro