Reklama
Reklama

Pojechali kupić kwiaty i znicze od sprzedawców przed cmentarzem. Za hasło Strajku Kobiet na aucie trafią przed sąd

fot. Claudia / FB
fot. Claudia / FB

Do niecodziennego incydentu doszło w Wałczu.

Wałcz nie leży co prawda w Wielkopolsce, ale to mieszkańcy naszego województwa wybrali się na cmentarz do tego miasta. Jak zaznaczają, chcieli kupić kwiaty i znicze od sprzedawców tam handlujących, którzy ze względu na zamknięcie nekropolii pozostali z towarem często za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Portal wtk.pl podaje, że cała rodzina, która przyjechała na cmentarz jednym samochodem, została spisana przez policję. Na tylnej szybie ich pojazdu znajdowała się bowiem kartka z hasłem Strajku Kobiet "Wypier**lać". - Chcielibyśmy przyjąć mandat, ale nie mieliśmy takiej szansy. Sprawa skierowana do sądu. Za plecami policji na cmentarz, na którym była wyraźna informacja o zakazie wstępu, wchodziły całe rodziny - pisze na Facebooku Claudia, która opisała całą historię w mediach społecznościowych.

Policjanci mieli uznać, że kartka z wulgaryzmem to przeklinanie w miejscu publicznym. Grozi za to grzywna, nagana lub ograniczenie wolności. Z ustaleń wtk.pl wynika, że to od policjanta podejmującego interwencję wynika na jakie rozwiązanie się zdecyduje - czy będzie to mandat, pouczenie, czy może skierowanie sprawy do sądu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro