Reklama

Chciał wystąpić z Kościoła, więc napadł na księdza. Jest wyrok

Kościół w Turku | fot. By I, Piom, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2284890
Kościół w Turku | fot. By I, Piom, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2284890

Do zdarzenia doszło 26 lipca w Turku.

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszym portalu, 26 lipca około 10.30 do kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku weszły 3 kobiety oraz 1 mężczyzna. Chcieli dokonać aktu apostazji, a więc wystąpić z Kościoła.

- Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę. Wszyscy atakujący używali przy tym wulgarnych określeń nie tylko pod adresem kapłana, ale także Kościoła - relacjonowała na swojej stronie internetowej Diecezja Włocławska.

Na początku sierpnia zatrzymano jedną osobę związaną z tym atakiem. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu. W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok. 3 kobiety oskarżono o stosowanie gróźb karalnych wobec duchownego, a mężczyznę o zastosowanie przemocy wobec księdza. Jak informuje portal iturek.net, Sąd Okręgowy w Koninie uznał Dominika G. za winnego i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 8000 złotych. W przypadku kobiet Sąd uznał, że postępowanie należy umorzyć.

Wyrok nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro