Reklama
Reklama

Młodzi, którzy uczestniczyli w protestach nie wezmą udziału w bierzmowaniu?

fot. Parafia pw. NMPWW w Pile

Informację przekazał uczniom katecheta - ksiądz.

Sytuacja miała miejsce w Pile. O sprawie zrobiło się głośno, jak jeden z łódzkich działaczy opublikował screen wiadomości od księdza w mediach społecznościowych, w pierwszej chwili pomylił szkoły. Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła - pisał katecheta do uczniów szkoły podstawowej i Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

To się naprawdę dzieje. Wiadomość księdza katechety z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, skierowana do uczniów przygotowujących się do bierzmowania.

"Kościół otwarty dla wszystkich wiernych" powiadacie.
#Wstyd #LegalnaAborcja pic.twitter.com/xnK1UsZN51

- Kacper Malinowski ‍ (@KacperHenryk) October 26, 2020

Jak informuje portal Asta24.pl proboszcz parafii, w której katecheta pracuje nie miał pojęcia, że takie rzeczy miały miejsce.

- To jest krótkowzroczne i maluczkie po prostu. On nie może tak radykalnie stawiać sprawy. Taki charakter ma. On nie jest tego typu, żeby wziąć porozmawiać. Tylko tak tak, albo nie nie i to jest cały problem - mówi ks. Stanisław Oracz, proboszcz parafii pw. NMPWW w Pile. Zdaniem proboszcza z młodzieżą trzeba więcej o problemach rozmawiać.

Z katechetą - księdzem Adamem próbowali skontaktować się lokalni dziennikarze, ale dziś ksiądz nie odbierał telefonu i nie odpisał na wiadomości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro