Reklama
Reklama

Młodzi, którzy uczestniczyli w protestach nie wezmą udziału w bierzmowaniu?

fot. Parafia pw. NMPWW w Pile
fot. Parafia pw. NMPWW w Pile

Informację przekazał uczniom katecheta - ksiądz.

Sytuacja miała miejsce w Pile. O sprawie zrobiło się głośno, jak jeden z łódzkich działaczy opublikował screen wiadomości od księdza w mediach społecznościowych, w pierwszej chwili pomylił szkoły. Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś, kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła - pisał katecheta do uczniów szkoły podstawowej i Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

To się naprawdę dzieje. Wiadomość księdza katechety z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, skierowana do uczniów przygotowujących się do bierzmowania.

"Kościół otwarty dla wszystkich wiernych" powiadacie.
#Wstyd #LegalnaAborcja pic.twitter.com/xnK1UsZN51

- Kacper Malinowski ‍ (@KacperHenryk) October 26, 2020

Jak informuje portal Asta24.pl proboszcz parafii, w której katecheta pracuje nie miał pojęcia, że takie rzeczy miały miejsce.

- To jest krótkowzroczne i maluczkie po prostu. On nie może tak radykalnie stawiać sprawy. Taki charakter ma. On nie jest tego typu, żeby wziąć porozmawiać. Tylko tak tak, albo nie nie i to jest cały problem - mówi ks. Stanisław Oracz, proboszcz parafii pw. NMPWW w Pile. Zdaniem proboszcza z młodzieżą trzeba więcej o problemach rozmawiać.

Z katechetą - księdzem Adamem próbowali skontaktować się lokalni dziennikarze, ale dziś ksiądz nie odbierał telefonu i nie odpisał na wiadomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro