Reklama
Reklama

Pandemia znowu odbija się na galeriach handlowych. Spada liczba odwiedzających

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Choć w weekend m.in. w centrum handlowym Posnania można było zobaczyć tłumy, sytuacja galerii handlowych pogarsza się z każdym dniem.

Jak podaje Rzeczpospolita, od ponownego otwarcia galerii handlowych w maju, każdego tygodnia widać było poprawiającą się sytuację pod względem liczby odwiedzających klientów. Nie było tak dobrze, jak w roku ubiegłym, ale we wrześniu centra handlowe odwiedzało około 1/4 klientów mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wcześniej było gorzej.

Niestety październik i druga fala pandemii pokazują, że sytuacja ponownie zaczyna się pogarszać. Z danych ShopperTrak Index Poland wynika, że w ubiegłym tygodniu galerie odwiedziło o 35% gości mniej niż rok temu. Podobne obserwacje ma Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Fatalnie jest w usługach, a jeszcze gorzej w biurach podróży, w których spadek sprzedaży wynosi do 89%.

Kupcy narzekają też na godziny dla seniorów, które obowiązują od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00. Obroty w ciągu tych dwóch godzin spadają o nawet 50%. Cieszą się natomiast sklepy działające w internecie, szczególnie te oferujące zakupy spożywcze. Wzrasta zainteresowanie takimi usługami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
18.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro