Reklama
Reklama

2016 zakażonych w Poznaniu. "Wzrosty są bardzo duże"

fot. UM Poznań

Jacek Jaśkowiak przedstawił najświeższe informacje o sytuacji pandemicznej w mieście.

- Mamy w Poznaniu 2016 osób zakażonych. W powiecie to 1247 osób. Te liczby są zatrważające, są bardzo duże wzrosty - mówił prezydent Poznania.

Obecnie w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej zajęte są 394 łóżka. - Pod respiratorami znajduje się 35 osób, zostało nam więc 5 respiratorów. Sytuację w szpitalu udało się opanować m.in. dzięki uruchomieniu kolejnych łóżek covidowych w innych szpitalach na terenie Wielkopolski - dodał. Do tej pory przy Szwajcarskiej wykonano ponad 17 tysięcy testów w kierunku koronawirusa. W szpitalu zmarło 405 osób, a wyzdrowiało ponad 1500 osób.

W trakcie konferencji prezydenta zapytano o filmik, który krąży w internecie, a na którym widać karetkę podjeżdżającą do szpitala, w której nie ma pacjenta. Autor nagrania kpi, że tak to właśnie wygląda - w karetkach nie ma pacjentów. - Karetki przewożą nie tylko pacjentów, ale też krew czy osocze. Mam nadzieję, że organy państwa podejmą działania wobec osób, które robią takie rzeczy. Takich idiotów, którzy wrzucają nagrania tego typu po prostu należy karać - mówił zdenerwowany Jaśkowiak. - Zamiast dziękować tym, którzy są na pierwszej linii frontu, taki idiota jeden z drugim robią takie rzeczy - dodał.

Równocześnie poinformowano o pieniądzach, które zostaną przeznaczone na pomoc organizacjom pozarządowym. - Wygospodarowaliśmy 200 tysięcy złotych na pilne zadania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział Jacek Jaśkowiak. Organizacje mogą występować o 2,5 tysiąca złotych dofinansowania do zakupu środków ochrony dla pracowników czy zakupu sprzętu do pracy zdalnej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro