Reklama
Reklama

Czerwona strefa skomplikowała życie pasażerów pociągów: "kuriozalna sytuacja"

fot. archiwum
fot. archiwum

Nasz czytelnik skarży się, że dziś rano nie mógł wejść do pociągu jadącego do Poznania wraz z kilkunastoma innymi osobami.

- Od 17 października w całym kraju wprowadzone zostają nowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest niezbędne do walki z koronawirusem. Poza obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym podczas podróży pociągiem, ograniczenia ponownie obejmą środki komunikacji publicznej. Od poniedziałku w pociągach zajętych może być 50% procent miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc. Dotyczy to zarówno stref żółtych, jak i czerwonych - poinformowały w piątek Koleje Wielkopolskie.

Dziś nasz czytelnik opisał nam sytuację, która miała miejsce w poniedziałek rano. - Doszło do kuriozalnej sytuacji na peronie - wsiadły 2 z 20 osób oczekujących (15 km od Poznania, 4 stacje do Poznań Główny, bez bezpośredniego połączenia autobusowego), następny pociąg po 55 min. Dodam tylko, że na następnym przystanku wysiadło 3/4 osób z pociągu, bo pracują w największym podpoznańskim zakładzie i pociąg do Poznania wjechał prawie pusty. Większość osób ma wykupiony bilet miesięczny. Ja rozumiem obowiązek wykonania rozporządzeń, rozumiem sytuację związaną z koronawirusem - pisze. Ale równocześnie pyta, czy Koleje Wielkopolskie w związku z obecną sytuacją zamierzają zwiększyć tabor. Zapytaliśmy o to KW. Czekamy na odpowiedź.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 19.10.2020 r., godz. 14.01
    Aktualizacja
    poniedziałek, 19.10.2020 r., godz. 14.01
    - Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą realizować swoją pracę zdalnie, dlatego mimo apeli rządzących o pozostanie w domach, wiele ludzi musi dostać się do miejsca pracy. Dlatego też, w godzinach szczytu komunikacyjnego mogą zdarzać się incydentalne przypadki, w których, aby przestrzegać obowiązujących wymogów, obsługa pociągu może odmówić przyjęcia kolejnych pasażerów na pokład pociągu. Spółka stara się w miarę możliwości taborowych reagować na tę trudną sytuację, jednak należy pamiętać o tym, że liczba taboru jest ograniczona, a na rynku nie ma dostępu do pojazdów "od ręki". Zakup nowych pojazdów to długi, wieloetapowy i bardzo kosztowny proces - informują nas Koleje Wielkopolskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro