Reklama
Reklama

Uciekinier z poprawczaka uprawiał marihuanę na polu kukurydzy pod Poznaniem

fot. KMP Poznań

17-latek został już zatrzymany.

Pod koniec września policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali informacje, o tym że młody chłopak uciekł z zamkniętego ośrodka młodzieżowego w województwie kujawsko- pomorskim i może przebywać na terenie Poznania. Natychmiast ruszyły jego poszukiwania. Przeszukano wytypowane miejsca, ale nastolatka nigdzie nie było.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Następnego dnia tj. 20 września policjanci zapukali do drzwi jednego z domów w podpoznańskim Buku. Jak się później okazało, otworzył im brat poszukiwanego, który oświadczył policjantom, że chłopaka nie ma w domu i nie wie gdzie przebywa. Policjanci nie uwierzyli młodocianemu na słowo i sami sprawdzili pomieszczenie, gdzie w jednym z pokoi w tapczanie znaleźli ukrytego 17-latka - relacjonuje podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Dodatkowo kryminalni ustalili, że uciekinier uprawiał marihuanę na polu wśród kolb kukurydzy. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Na miejscu wśród plantacji kukurydzy zabezpieczyli kilka krzaków konopi - dodaje.

W konsekwencji tej sytuacji poszukiwany 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do ośrodka młodzieżowego z którego uciekł. Nastolatek odpowie przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro