Reklama
Reklama

Przy stadionie w piątkowy wieczór odbędą się dwa koncerty. Jeden przesunięto z soboty żeby zdążyć przed ograniczeniami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pro8l3m / FB
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pro8l3m / FB

Chodzi o koncerty Pro8l3m, które planowo miały się odbyć w piątek i sobotę, ale ze względu na wprowadzanie od soboty żółtej strefy w całym kraju... sobotnie wydarzenie przełożono na dziś.

O sprawie poinformowała nas czytelniczka. - Dzisiaj odbędą się w Poznaniu dwa wielkie koncerty (Pro8l3m na skwerze Play pod Stadionem). Jeden koncert miał być dziś, drugi jutro. Na każdy sprzedano 1,5 tysiąca biletów - a jako, że jutro już nie można organizować, to koncert został przełożony na dziś. I odbędą się dwa pod rząd! To oznacza, że prawie 3 tysiące ludzi będzie się mieszać pod skwerem, a to wszystko po to aby "zdążyć przed sankcjami". Przecież w tej sytuacji to jest skrajne zagrożenie - napisała.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście koncerty w ramach trasy Art Brut 2 zostały pierwotnie zaplanowane w Poznaniu na piątek i sobotę. Ale w czwartek Pro8l3m poinformował, że sobotnie wydarzenie zostanie przeniesione na piątek. - Elo! W związku z obecną sytuacją i obowiązującymi obostrzeniami, będziemy Was na bieżąco informować o losach kolejnych koncertów. Jutro gramy dla Was w Poznaniu dwa koncerty - piątkowy i koncert, który mieliśmy grać w sobotę. Jakby świat kończył się. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami i mając na względzie przede wszystkim Wasze zdrowie - czytamy na Facebooku.

To, że koncerty się odbędą, potwierdza też agencja Revolume, która organizuje koncert. - W związku z wprowadzeniem od 10.10 na terenie całego kraju strefy żółtej i zakazem organizacji wydarzeń plenerowych z frekwencją większą niż 100 osób, koncert sobotni nie może się odbyć. Jednak nie chcemy zostawiać Was bez alternatywy. Każda osoba posiadająca bilet na koncert, który miał się odbyć w sobotę 10 października, może wziąć udział w dodatkowym koncercie, który odbędzie się w piątek, 9 października, o 21.00 - czytamy w oświadczeniu. Organizatorzy dają też możliwość zwrócenia biletów na sobotni koncert. - Jest nam niezmiernie przykro z powodu zamieszania, które zostało spowodowane przez niezależną od nas decyzję władz. Jednak stojąc przed wyborem kolejnych przenosin obu koncertów, na czas bliżej nieokreślony, a organizacją dwóch koncertów jednego dnia zdecydowaliśmy się zaproponować Wam takie rozwiązanie - dodają.

  • Aktualizacja
    piątek, 9.10.2020 r., godz. 17.05
    Aktualizacja
    piątek, 9.10.2020 r., godz. 17.05
    Jak wyjaśnia organizator wydarzenia - "na żaden z tych koncertów nie zostało sprzedane 1500 biletów, a publiczność koncertów nie będzie mieszać się ze sobą. Co więcej - na teren wydarzenia nie można wejść bez uprzedniego wypełnienia formularza o aktualnym zdrowia uczestnika koncertu, a na wejściu będzie mierzona temperatura".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro