Reklama
Reklama

Spacerowicz znalazł niewybuch... na drzewie

fot. KPP Czarnków

Mieszkaniec Trzcianki podczas spaceru w lesie, zauważył na drzewie niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów ,,niecodzienne znalezisko" zabezpieczali trzcianeccy policjanci.

Na początku tygodnia dyżurny trzcianeckiego komisariatu został powiadomiony, że jeden z mieszkańców podczas spaceru w lesie, znalazł na drzewie niewybuch z czasów II wojny światowej. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli znalezisko i powiadomili żołnierzy patrolu saperskiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu terenu, saperzy znaleźli dodatkowo siedem sztuk amunicji strzeleckiej. Niebezpieczne materiały wybuchowe zostały przewiezione na specjalny poligon, gdzie zostaną zniszczone - informuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

Policjanci przy okazji przypominają, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów - przypomina rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą w Wielkopolsce
16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
21.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro