Reklama
Reklama

Wojewoda apeluje do komendanta policji, by służby bardziej rygorystycznie podchodziły do osób, które ignorują obowiązek noszenia maseczek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. KMP Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KMP Poznań

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk omówił podczas konferencji prasowej bieżącą sytuację epidemiczną w Wielkopolsce.

Jak już informowaliśmy od soboty w Wielkopolsce strefa czerwona obejmie powiaty krotoszyński, międzychodzki, rawicki i wolsztyński. Natomiast strefa żółta dotyczy całego kraju. Zwracam się do wszystkich Wielkopolan - nie wygramy z epidemią, jeśli będziemy kierować się egoizmem i przekonaniem, że wirus nie istnieje. COVID-19 każdego dnia kradnie ludzkie życie i zdrowie. Czasami kradniemy je sobie nawzajem - nie zakładając maseczki, nie myjąc rąk, przebywając w zatłoczonych miejscach- mówił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Wojewoda zwrócił się dziś do komendanta wojewódzkiego policji, by służby bardziej rygorystycznie podchodziły do osób ignorujących obowiązek zakładania maseczki.

W Wielkopolsce zanotowano w czwartek najwyższy wynik od początku pandemii - ponad 500 zakażeń. Większość przebywa w izolacji domowej, przechodzi chorobę stosunkowo łagodnie - przekazuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro