Reklama
Reklama

Setki kamperów prezentuje się na targach. Niektóre kosztują majątek

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Kampery i przyczepy kempingowe oraz sprzęt biwakowy i turystyczny oglądać można od dziś na targach Caravans Salon Poland.

Jak wspominają organizatorzy wydarzenia branża caravaningu miała bardzo dobry rok, ponieważ z powodu pandemii wiele osób przypomniało sobie o swobodzie, jaką daje podróżowanie kamperem, połączonej z możliwością izolacji od innych. Na tegorocznych targach Caravans Salon zaprezentuje się ok 50 marek. Powierzchnia wystawiennicza będzie niemal dwa razy większa niż rok temu.

Zaprezentuje się łącznie ponad 200 kamperów i przyczep kempingowych oraz sprzęt biwakowy i turystyczny. Tegoroczne targi Caravans Salon Poland - to szesnaście premier, mnóstwo nowości, do tego spotkania z ludźmi, którzy kamperami zwiedzają świat. Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa RETRO, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo.

Ważnym elementem targów jest XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju - informują organizatorzy.

Tegoroczne imprezy targowe to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Grupa MTP od czerwca z powodzeniem organizuje imprezy dla szerokiej publiczności, które są bezpieczne.

Chcemy, aby nasi goście czuli się tu bezpiecznie i czerpali jak najwięcej przyjemności z imprezy, na która przychodzą. Obecnie obowiązuje nas limit 2,5 m kw. na uczestnika, ponadto poszerzamy dodatkowo alejki między wystawcami, przy wejściu na targi korzystamy z kamer termowizyjnych i mierzymy temperaturę uczestników, na terenie targów przestrzegamy też nakazu zakrywania ust i nosa, bilety na imprezy są dostępne tylko online - podkreśla Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów w Grupie MTP.

Targi potrwają do niedzieli w pawilonach 3 i 3A. Wejście od Holu Wschodniego.
Godziny otwarcia: piątek 12-18, sobota 10-17, niedziela 10-16.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro