Reklama
Reklama

Koronawirus w domu dziecka. Jeden z podopiecznych trafił do poznańskiego izolatorium

Zdjęcie ilustracyjne | fot. .fernandozhiminaicela / pixabay.com

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednego z pełnoletnich podopiecznych Domu Dziecka w Gostyniu.

Łącznie w gostyńskim domu dziecka przebywa obecnie siedmiu wychowanków. Sześciu miało wynik ujemny. Osoba zakażona trafiła do poznańśkiego izolatorium. Wszyscy wychowankowie Domu Dziecka w Gostyniu oraz wychowawcy, którzy mieli styczność z zakażonym skierowani zostali na kwarantannę. Ponadto placówka przeszła na rotacyjny tryb pracy - miejsce pracy jest także miejscem zakwaterowania dla wychowawców- czytamy w komunikacie Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Ponadto osoba zakażona jest też uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Wszyscy uczniowie tej klasy, a także 13 nauczycieli mających kontakt z zakażonym skierowani zostaną na kwarantannę. Decyzję co do formy nauczania w klasie podejmie organ prowadzący po wydaniu opinii przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu. Będzie to prawdopodobnie nauczanie zdalne - dodają przedstawiciele Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Wszelkie decyzje, które dotyczą działalności obu placówek podejmowane są w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gostyniu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro