Reklama
Reklama

Ruszył tydzień zrównoważonego transportu. W jeden dzień komunikacja zbiorowa będzie darmowa, ale nie dla wszystkich

fot. Michał Nadolski, archiwum

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W tym roku jego hasłem przewodnim jest "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Kulminacyjnym momentem będzie 22 września, kiedy zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód - jedna osoba).

Wspólnie z Poznaniem zrównoważony transport będzie promować Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W 2012 r. oba samorządy wprowadziły cieszący się dużym powodzeniem Bilet Bus-Tramwaj-Kolej, który jest systematycznie udoskonalany. Wspomniane samorządy współpracują także przy projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO i przesiąść się na transport ZTM.

Z kolei 20 września na terenie Poznania odbędzie się gra miejska. - W mieście wyznaczonych zostanie osiem punktów kontrolnych - trzeba będzie je odszukać, a następnie odpowiedzieć na zadane pytanie lub wykonać polecone zadanie. Za każdą dobrą odpowiedź i zaliczone zadanie uczestnikowi będzie przysługiwać punkt, a za uzyskane punkty - upominki (aby ukończyć grę nie trzeba odwiedzić wszystkich punktów kontrolnych). Dla osób chcących poprawić wynik - stworzone zostanie dodatkowe (dziewiąte) miejsce, w którym będzie można wykazać się umiejętnościami - informuje organizator, czyli MPK Poznań.

Gra będzie trwać w godzinach od 12.00 do 17.00, upominki, ufundowane przez MPK Poznań i ZTM, będzie można odbierać w godzinach od 15.00 do 19.00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej 131/133 (jeśli w grze weźmie udział drużyna - otrzyma ona jeden zestaw upominków. Kartę startową już teraz można pobrać ze strony internetowej www.mpk.poznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
21.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro