Reklama
Reklama

Problem z wywozem odpadów: GOAP wezwał wykonawców do należytego wykonywania umów, ale o karach milczy

fot. Czytelnik

Początek września przyniósł w Poznaniu m.in. problemy z wywozem odpadów.

O sprawie pisaliśmy na naszym łamach kilkukrotnie. Sygnały o zalegających śmieciach docierają do nas z wielu punktów miasta, a m.in. tutaj pisaliśmy o deklaracji ZM GOAP. - W związku z docierającymi do nas informacjami dotyczącymi braku lub nieterminowego odbioru odpadów komunalnych na terenie ZM GOAP lub świadczenia usługi niezgodnie z obowiązującymi harmonogramami, informujemy, iż wszystkie wpływające do nas zgłoszenia są na bieżąco przekazywane Wykonawcom świadczącym usługi odbioru odpadów komunalnych na danym Sektorze - zapewnił związek.

We wtorek pojawił się kolejny komunikat w tej sprawie. - Dnia 15 września br. ZM GOAP wystosował wezwania do należytego wykonania Umów dotyczących odbioru i transportu odpadów komunalnych do firmy: REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. w zakresie realizacji usługi na sektorze II (Poznań Jeżyce) i III (Poznań Piątkowo - Morasko - Umultowo - Kiekrz - Krzyżowniki - Strzeszyn) oraz FBSerwis S.A. w zakresie realizacji usługi na sektorze XII (Swarzędz) - poinformowano.

ZM GOAP zobligował firmy do wykonania umów w sposób zgodny z ich postanowieniami oraz do usunięcia naruszeń dotyczących braku terminowego odbioru odpadów, braku terminowego dostarczania pojemników/worków do gromadzenia odpadów komunalnych, braku przekazania właścicielom nieruchomości objętych działalnością Związku Harmonogramów odbioru odpadów komunalnych w wersji papierowej, nieuwzględnienia w Harmonogramach obowiązkowej selektywnej zbiórki odpadów i braku dostarczenia pakietów startowych właścicielom nieruchomości zamieszkanych i rekreacyjnych objętych workowym systemem zbiórki odpadów, a także właścicielom nieruchomości niezamieszkanych deklarujących workowy systemem zbiórki.

- Na usunięcie ww. uchybień Wykonawcy mają czas do 25 września br. - przekazał GOAP. O ewentualnych karach dla wykonawców, GOAP w oświadczeniu milczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro