Reklama
Reklama

Szpital HCP przez koronawirusa wstrzymał przyjęcia

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Koronawirus przeszkadza w pracy Centrum Medycznego HCP.

W środę pisaliśmy o kolejnych zakażeniach w placówce, która jest obecnie największym ogniskiem w powiecie - w sumie koronawirusa potwierdzono u 27 osób.

Do sprawy odniosło się również kierownictwo szpitala. - Zarząd Szpitala informuje, że w dniu 8 września 2020 r. stwierdzono dodatni wynik testu genetycznego na COVID-19 u jednej z pielęgniarek Oddziału Chirurgicznego, która zgłosiła objawy sugerujące zakażenie. Pielęgniarka Oddziałowa o sytuacji niezwłocznie poinformowana Zespół ds. Zakażeń, który przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne i poinformował Sanepid oraz Zarząd Szpitala. Personel medyczny oddziału oraz hospitalizowani na nim pacjenci zostali poddani testom na koronawirusa. W związku z wynikiem dochodzenia 11 osób z personelu zostało objętych kwarantanną; część odbywa ją w warunkach domowych, część (zgodnie z ich wolą), na wydzielonym w Szpitalu zamkniętym oddziale - poinformował Lesław Lenartowicz, prezes zarządu spółki zarządzającej szpitalem.

W środę potwierdzono koronawirusa u jeszcze jednej pielęgniarki (nie miała objawów).

- Oddział Chirurgiczny funkcjonuje w trybie ostrodyżurowym; zostały wstrzymane przyjęcia planowe. Powracający z kwarantanny personel medyczny Kardiologii B zasili Oddział Chirurgiczny w związku z przymusową absencją części pracowników na tymże Oddziale - dodał Lenartowicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro