Reklama

Już 27 zakażeń koronawirusem w szpitalu HCP. Dwa przypadki na kolejnym oddziale

fot. Red
fot. Red

O sprawie poinformowali nas czytelnicy.

- Ponoć kolejne zakażenia w HCP na oddziale chirurgii. Pielęgniarka z dodatnim wynikiem, a oddział pracuje. Nie został zamknięty - napisał do nas czytelnik. - Chciałabym poinformować, że na oddziale chirurgicznym szpitala HCP w Poznaniu jest ognisko koronawirusa. Chore są pielęgniarki. Pacjenci nie są poinformowani, nie mają zrobionych testów - dodaje czytelniczka.

Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu potwierdza, że we wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika Oddziału Chirurgii szpitala HCP. - Dziś otrzymaliśmy informację o kolejnym przypadku wśród pracowników tego oddziału. W tej chwili nie potrafię jeszcze powiedzieć ile osób zostanie objętych kwarantanną, ponieważ trwa ustalanie z kim zakażeni mieli bezpośredni kontakt - mówi.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ognisku koronawirusa w szpitale HCP na Wildzie. Zakażenia potwierdzono na Oddziale Kardiologii B. - Do tej pory w szpitalu HCP potwierdzono zakażenie u 27 osób. 24 to osoby związane z Oddziałem Kardiologii B, jedna z Oddziałem Kardiologii A oraz 2 z Oddziałem Chirurgii - kończy.

Szpital HCP to obecnie największe ognisko koronawirusa w naszym powiecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro