Reklama
Reklama

Na konta wielkopolskich samorządów trafiło ponad 520 mln zł. "Największe wsparcie otrzymało miasto Poznań"

fot. mainrc sxc.hu.jpg
fot. mainrc sxc.hu.jpg

To środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łącznie miasta, gminy i powiaty otrzymały 526 mln zł na realizację inwestycji.

Tak jak wcześniej informowałem, początek września to czas wypłat dla samorządów. Wszystkie wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już wypłaty na konta i mogą planować sposób ich wykorzystania - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Przypomnę, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych premiera Mateusza Morawieckiego ma przeciwdziałać skutkom związanym z COVID-19. Dlatego te środki są dedykowane przede wszystkim utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej na poziomie lokalnym - dodaje.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

Największe wsparcie otrzymało miasto Poznań (93,5 miliona złotych) i powiat poznański (74,8 miliona złotych)
- poinformowała Anna Czuchra w WUW.

Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków na adres elektronicznej skrzynki podawczej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło osiem wniosków, w tym z gmin: Rzgów, Konin, Trzcianka, Września, Swarzędz, Kramsk, Babiak oraz z powiatów pilskiego i międzychodzkiego. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł
- dodała.

Obecnie trwa drugi nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na złożenie wniosków samorządy mają czas do końca września.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro