Reklama
Reklama

Szalał na poznańskich ulicach BMW, na widok inspektorów ITD udawał zdziwionego. Stracił prawo jazdy

fot. ITD
fot. ITD

Choć ukarali go policjanci, nic sobie z tego nie robił.

Inspektorzy ITD z Poznania około 23.30 we wtorek zauważyli na ulicy Bałtyckiej kierowcę BMW, który driftował na jednym ze skrzyżowań. - Młody kierowca, który wiózł też pasażerkę, dokonywał na skrzyżowaniu manewru zawracania driftingiem, nawet pomimo zakazu zawracania. Inspektorzy niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli. Młody człowiek nie zastosował się do poleceń inspekcji i nie zatrzymał się we wskazanym miejscu. Znów złamał zakaz zawracania na skrzyżowaniu i wjechał na pobliską stację benzynową - wyjaśniają inspektorzy.

"Krokodyle" także wjechały na stację benzynową. Na ich widok kierowca BMW udawał zdziwionego. - Uważał, że nic złego nie zrobił i nie chciał poddać się kontroli. Jakby nic się nie stało, zaczął tankować swój samochód, nie zwracając uwagi na inspektorów - dodają.

Inspektorzy zablokowali wyjazd samochodu i wezwali policję. - Okazało się, że chwilę wcześniej ten sam patrol ukarał zatrzymanego wysokim mandatem karnym za brawurową i niebezpieczną jazdę na terenie miasta. Po wyjaśnieniach inspektorów oraz obwinionego, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
52.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro