Reklama
Reklama

16 zakażonych koronawirusem w poznańskim szpitalu. Zamkną oddział kardiologii

Zakażenie koronawirusem potwierdzono na terenie szpitala HCP na Wildzie.

- Ognisko koronawirusa w szpitalu HCP w Poznaniu na oddziale kardiologii B. Potwierdzono to testami u pielęgniarek i ratownika medycznego. Trwają wymazy u pozostałego personelu, który od 27 sierpnia miał dyżury na oddziale - napisał do nas czytelnik. - Jestem pracownikiem oddziału kardiologii B szpitala HCP w Poznaniu. Oddziałowy ukrywał pozytywne wyniki pacjentów na COVID nie informując personelu, brak było odpowiednich środków ochrony. Doszło do tego, że nasz kolega Ratownik Medyczny z ciężkimi objawami i po pozytywnym teście na COVID trafił do szpitala zakaźnego na ulicę Szwajcarską, a kilkanaście osób trafiło na kwarantannę - dodaje kolejny.

Po publikacji artykułu zwrócił się do nas czytelnik, który jest pracownikiem szpitala i jest zakażony koronawirusem. - Kłamstwem jest, że ktokolwiek ukrywał dane o dodatnych wynikach pacjentów. Wszyscy jedziemy na jednym wózku i absolutnie nie było takiej sytuacji. Mamy taką sytuację, bo jesteśmy w środku pandemii. Pacjent, który został przyjęty do szpitala z koronawirusem, był bezobjawowy. Dowiedzieliśmy się o tym, gdy był już w szpitalu i natychmiast podjęto odpowiednie kroki - zaznacza nasz rozmówca.

Telewizja WTK potwierdziła, że w szpitalu HCP rzeczywiście doszło do zakażeń koronawirusem. Covid-19 ma tu 14 osób. Sześć z nich to personel, a pozostałe 8 osób to pacjenci szpitala. Sanepid nie precyzuje, o jaki oddział chodzi, ale z nieoficjalnych ustaleń wynika, że wkrótce zamknięta ma tu zostać kardiologia.

Wciąż odbywają się testy osób, które miały kontakt z zakażonymi.


Nasza transmisja z ewakuacji kardiologii szpitala HCP:

 • Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 11.45
  Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 11.45
  Trwa ewakuacja pacjentów zakażonych koronawirusem ze szpitala HCP. Trafią do szpitala zakaźnego przy ulicy Szwajcarskiej. photo
  Ewakuacja pacjentów | fot. Red
 • Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 12.12
  Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 12.12
  Szef HCP, Lesław Lenartowicz w rozmowie z dziennikarzem WTK przyznał, że ewakuowano już pacjentów zakażonych koronawirusem do szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Trwa ustalanie, kto miał bezpośredni kontakt z zakażonymi osobami. Wstępnie ustalono, że może to być 60 pracowników szpitala. Zamknięta ma tu zostać jedynie część oddziału kardiologicznego - "B". Część "A" będzie działać.
 • Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 14.32
  Aktualizacja
  środa, 2.09.2020 r., godz. 14.32
  Liczba zakażonych wzrosła do 16 - ustaliła Telewizja WTK. Koronawirusa ma dwóch kolejnych pacjentów. Do 14 września w szpitalu wstrzymano odwiedziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro