Reklama

Poszukiwani pasażerowie autobusu, którym dojeżdżał do pracy pracownik fabryki VW Poznań zakażony koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com

Pasażerów zakładowego autobusu szuka gnieźnieński sanepid.

O sprawie poinformował nas czytelnik. Jego zdaniem Volkswagen Poznań w środę, 26 sierpnia, otrzymał informację od sanepidu w Gnieźnie o tym, że jeden z pracowników zakładu w Antoninku jest zakażony Covid-19. Pracownik ten dojeżdża do pracy autobusem. - Chodzi o autobus, który dowozi pracowników na trasie Mogilno, Gniezno, Antoninek. Sanepid w swoim piśmie skierowanym do VWP, prosi pracodawcę o podanie komunikatu w zakładzie, aby osoby dojeżdżające do pracy tymi autobusami kontaktowały się z sanepidem w Gnieźnie - pisze.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Jak twierdzi, zakład nie poinformował pracowników o takiej sytuacji. - Część pracowników o tym fakcie dowiedziała się od związku zawodowego Inicjatywa pracownicza CZARNE KOTY, gdzie na ich tablicy na portalu Facebook pojawiło się zdjęcie komunikatu przesłanego przez sanepid w Gnieźnie - dodaje.

Z komunikatu sanepidu, jaki otrzymaliśmy wynika, że inspektorzy proszą o zgłaszanie się do gnieźnieńskiego sanepidu wszystkie osoby, które podróżowały autokarem z Mogilna przez Łubowo do VWP w dniach 17 sierpnia - 23 sierpnia (o godzinie 4.48 w Łubowie) oraz 24 sierpnia (o 12.48 w Łubowie). Można dzwonić pod numer 62 426 22 42 lub 693 023 355.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro