Reklama
Reklama

Poszukiwani pasażerowie autobusu, którym dojeżdżał do pracy pracownik fabryki VW Poznań zakażony koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com

Pasażerów zakładowego autobusu szuka gnieźnieński sanepid.

O sprawie poinformował nas czytelnik. Jego zdaniem Volkswagen Poznań w środę, 26 sierpnia, otrzymał informację od sanepidu w Gnieźnie o tym, że jeden z pracowników zakładu w Antoninku jest zakażony Covid-19. Pracownik ten dojeżdża do pracy autobusem. - Chodzi o autobus, który dowozi pracowników na trasie Mogilno, Gniezno, Antoninek. Sanepid w swoim piśmie skierowanym do VWP, prosi pracodawcę o podanie komunikatu w zakładzie, aby osoby dojeżdżające do pracy tymi autobusami kontaktowały się z sanepidem w Gnieźnie - pisze.

Jak twierdzi, zakład nie poinformował pracowników o takiej sytuacji. - Część pracowników o tym fakcie dowiedziała się od związku zawodowego Inicjatywa pracownicza CZARNE KOTY, gdzie na ich tablicy na portalu Facebook pojawiło się zdjęcie komunikatu przesłanego przez sanepid w Gnieźnie - dodaje.

Z komunikatu sanepidu, jaki otrzymaliśmy wynika, że inspektorzy proszą o zgłaszanie się do gnieźnieńskiego sanepidu wszystkie osoby, które podróżowały autokarem z Mogilna przez Łubowo do VWP w dniach 17 sierpnia - 23 sierpnia (o godzinie 4.48 w Łubowie) oraz 24 sierpnia (o 12.48 w Łubowie). Można dzwonić pod numer 62 426 22 42 lub 693 023 355.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro