Reklama
Reklama

Informatycy z PCSS skontrolują jak przebiegał konkurs grantowy dla przedsiębiorców

fot. Czytelnik

Audyt informatyczny zlecił marszałek Marek Woźniak.

Audyt informatyczny ma zweryfikować prawidłowość procedury naboru wniosków o grant w ramach projektu "Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa", realizowanego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP). Przeprowadzą go specjaliści z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Wszystko w związku ze zgłaszanymi wątpliwościami i protestami, kwestionującymi postępowanie.

Zaczęły się prace wstępne w zakresie wszystkich kwestii informatycznych, w ramach zapowiadanego przeze mnie audytu informatycznego, dotyczącego naboru wniosków o grant w projekcie realizowanym przez WARP. Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe to wiarygodny partner, związany z Polską Akademią Nauk i Politechniką Poznańską, wyspecjalizowany w zakresie audytów bankowych. Mam nadzieję, że efekty tej pracy przyniosą odpowiedź na wszystkie pytania, które napływają głównie od przedsiębiorców. Chcemy sprawdzić cały przebieg procesu - od momentu napływu wniosków, szeregowania ich w listę, aż po ogłoszenie zamknięcia listy z powodu wyczerpania alokacji. Bardzo nam zależy na szybkim wyjaśnieniu, czy wszystko odbyło się uczciwie, ponieważ wielkopolscy przedsiębiorcy czekają już na pomoc - mówił w piątek Marszałek Woźniak.

W ramach "Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej" do wielkopolskich przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z Covid-19, miało trafić blisko 95 milionów złotych. W poniedziałek punktualnie o godzinie 9:00 ruszył nabór wniosków. Chwilę po godzinie 9.00 u przedsiębiorców, którzy się z nami skontaktowali, pojawiał się komunikat, że wniosek nie został przyjęty a pula środków została wyczerpana. To oburzyło wiele osób. Sprawą zainteresował się wojewoda, który zawiadomił w sprawie grantów CBA, NIK oraz prokuraturę. Kontrolę zapowiedział też marszałek. W czwartek przy ulicy Piekary odbył się protest przedsiębiorców. Pojawiło się około 100 osób, którym nie udało się uzyskać grantu w ramach Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej. O oficjalnym stanowisku WARP w tej sprawie pisaliśmy tutaj.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro