Reklama
Reklama

Poważna kontuzja piłkarza Warty Poznań. W tym roku już nie zagra

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

O ogromnym pechu może mówić Nikodem Fiedosewicz.

Lewy obrońca Warty Poznań podczas jednego z treningów zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. - Doszło do niefortunnego przeprostu, w wyniku którego Nikodem zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze i uszkodził częściowo więzadło poboczne strzałkowe. Obecnie pracuje już nad jak największym wzmocnieniem nogi przed zabiegiem, który jest planowany na początek września. Zawodnik będzie do dyspozycji trenera po mniej więcej 6 miesięcznej rehabilitacji - tłumaczył na łamach oficjalnej strony klubu Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Zielonych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

To oznacza, że zawodnik wróci do gry najwcześniej w rundzie wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

To kolejny ciężki uraz lewego obrońcy. W lutym chirurdzy musieli zająć się jego ścięgnem Achillesa. Dzięki przerwie "koronawirusowej" Fiedosewicz zdołał jeszcze pojawić się na boisku w końcówce poprzedniego sezonu. Ostatecznie w rozgrywkach 2019/20 zaliczył 8 występów na boiskach Fortuna 1 Ligi i jeden w Pucharze Polski.

Obecny kontrakt wiąże zawodnika z Wartą do czerwca 2022 roku i zawiera opcję przedłużenia o rok.

Kontuzja Fiedosewicza to problem dla trenera Piotra Tworka, który nie ma ma obecnie wartościowego zmiennika dla Jakuba Kiełba.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro