Reklama
Reklama

Swarzędz: zatrzymano seryjnego podpalacza śmietników

fot. policja

21-latek podpalił kilka wiat śmietnikowych w mieście.

- W ostatnich dniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali sześć takich zdarzeń. Stary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę sięgającą 100 tysięcy złotych. Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Policjanci ze Swarzędza zajęli się sprawą i przeanalizowali każde zdarzenie. Szybko udało się wytypować sprawcę podpaleń. - Mężczyzna został zatrzymany 20 sierpnia. To 21-letni mieszaniec Swarzędza w przeszłości notowany za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych. Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące - dodaje. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Nie jest to jedyny seryjny podpalacz wiat śmietnikowych, który wpadł w sierpniu w ręce policji. O tym z Obornik pisaliśmy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro