Reklama
Reklama

"Znikający mur" na placu Wolności. Poznaniacy będą mogli zabrać jego fragmenty do domu

fot. Natalia Cheban/ Goethe-Institut.
fot. Natalia Cheban/ Goethe-Institut.

W Poznaniu będzie można zobaczyć interaktywną instalację artystyczną stworzoną przez Goethe-Institut. Powstanie ona w ramach programu kulturalnego uruchomionego z okazji niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

- Instalacja składa się z mierzącej dwa metry wysokości i pięć metrów szerokości ramy wypełnionej kratownicą oraz blisko 6000 drewnianych klocków. Na każdym z nich, w trzech językach (oryginalny, polski, niemiecki), wygrawerowane zostały ulubione cytaty nadesłane przez mieszkanki i mieszkańców Europy. Są to fragmenty piosenek np. The Beatles czy Scorpions, cytaty z ulubionych filmów, wierszy i powieści zarówno należących do kanonu literatury, m.in. Dante, Goethe, Jane Austen, jak i współczesnych pisarek - Herty Müller i Olgi Tokarczuk, dzieł filozoficznych i wypowiedzi słynnych polityków jak Wilston Churchill, czy Tadeusz Mazowiecki. Na klockach znalazł się również głośny apel aktywistki Grety Thunberg - informuje Urząd Miasta Poznania.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

"Znikając mur" ma prezentować różnorodność Starego Kontynentu i bogactwo jego kultury. Przechodnie podchodzący do instalacji będą mogli zabrać na pamiątkę klocki, które wyciągną ze ściany. Ma to symbolizować znikające granice i sztucznie budowane mury.

Otwarcie instalacji wraz z Konsulem Honorowym Niemiec w Poznaniu, Przewodniczącym Rady Miasta Poznania, Dyrektorem Malta Festival Poznań oraz Przedstawicielem Instytutu Goethego odbędzie się 24 sierpnia o godz. 13:00. "Znikający mur" będzie stał na pl. Wolności do 27 sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro