Reklama
Reklama

Zmiany w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice: już w nocy z piątku na sobotę!

fot. PIM

Z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu trzeba się liczyć w rejonie ulic Błażeja, Naramowickiej i Przełajowej.

- W nocy z 14 na 15 sierpnia (z piątku na sobotę) na ul. Błażeja zostanie wygrodzone pobocze ze względu na przygotowania wyjazdu z placu budowy. Wyłączenie dotyczyć będzie południowej jezdni pobocza ul. Błażeja, na krótkim odcinku od ul. Bogusza w stronę ul. Jasna Rola. Ulica w dalszym ciągu pozostaje przejezdna wraz z możliwością przejścia po północnej stornie jezdni. Docelowo przy ul. Błażeja wybudowany zostanie przystanek końcowy nowej trasy tramwajowej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tej samej nocy na ulicy Naramowickiej, w rejonie budynku nr 213, pojawią się wygrodzenia. - To miejsce, w którym w przyszłości ul. Naramowicka będzie krzyżować się z planowaną ul. Nową Stoińskiego za os. Władysława Łokietka, czyli przedłużeniem obecnej ul. Stoińskiego. Wygrodzony zostanie chodnik wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej, a ruch pieszych będzie odbywał się drugą stroną ulicy.

- Z kolei w rejonie pętli Wilczak, również w nocy z 14 na 15 sierpnia, wyłączony z ruchu zostanie niewielki odcinek ul. Przełajowej. To ostatni, ok. 50 metrowy fragment przylegający do pętli. Wyłączenie spowoduje brak możliwości zawracania na placu, natomiast nie ograniczy dojazdów do posesji. Ponadto w związku z koniecznością optymalizacji procesu budowlanego, od 18 sierpnia z przyczyn technologicznych tymczasowo będą wykonywane prace nocne na odcinku ul. Naramowickiej między ulicami Serbską i Lechicką. Prace obejmą budowę sieci uzbrojenia terenu i będą prowadzone w zależności od potrzeb wynikających z postępu robót - kończą.

Tak przebiegają prace w rejonie skrzyżowania Naramowicka / Serbska:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro