Reklama
Reklama

Biedronka nie zgadza się z decyzją UOKiK: "jesteśmy lojalni wobec naszych klientów"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hasznalt/wikimedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hasznalt/wikimedia

Sieć podkreśla, że od zawsze jest "zaangażowana i lojalna wobec klientów".

W poniedziałek pisaliśmy o karzę 115 mln złotych, jaką UOKiK nałożyć na sieć Biedronka za wprowadzanie klientów w błąd w związku z cenami produktów. Klienci skarżyli się, że cena na półce jest niższa niż na paragonie. Piszemy o tym TUTAJ.

Do decyzji prezesa UOKiK odniosła się Biedronka. - Od wielu lat jesteśmy zaangażowani i lojalni wobec naszych klientów, a wartości te były wielokrotnie wystawiane na próbę w ciągu tych 25 lat działalności, w tym w bardzo trudnych i bezprecedensowych okolicznościach wywołanych pandemią. Nasze poczucie misji i obowiązku odzwierciedla nie tylko polityka niskich cen, którą kierujemy się we wszystkich naszych działaniach, ale także konsekwentne doskonalenie wszystkich naszych procesów, włącznie z prawidłowym oznaczaniem cen w sklepach. Dlatego też zdecydowanie nie zgadzamy się z ogłoszoną decyzją UOKiK i mając przekonanie o słuszności naszych argumentów, nie mamy innego wyjścia, jak złożenie odwołania od tej decyzji do właściwego sądu - informuje sieć.

BIedronka podkreśla, że do różnic cenowych dochodzi "incydentalnie" ze względu na nieumyślne błędy ludzkie. - Biorąc pod uwagę skalę działalności naszej sieci - ponad 3 tysiące sklepów, blisko 70 tysięcy pracowników, ponad 4 miliardy wizyt klientów w latach 2017 do lipca 2020 roku - nie można zupełnie wyeliminować tych indywidualnych przypadków. Warto jednak zauważyć, że pomyłki cenowe zdarzały się w obie strony, a część z nich miała również negatywne skutki finansowe dla przedsiębiorstwa. Dlatego nie zgadzamy się z zarzutem dotyczącym czerpania przez spółkę korzyści z postępowania opisanego w decyzji. W trosce o naszych klientów podjęliśmy zdecydowane, znacznie wykraczające poza rynkowe standardy, działania mające na celu ograniczenie liczby tego typu przypadkowych błędów. Już teraz widzimy pozytywne efekty wdrażanych rozwiązań - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro