Reklama
Reklama

Wzrost zakażeń koronawirusem. Abp Gądecki apeluje do wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomina, że epidemia się jeszcze nie skończyła i prosi roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu.

Abp Gądecki zaapelował również do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz aby stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

Podziękował też za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach. Dzięki czemu parafie - choć w trudniejszych warunkach - mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim - dodał Metropolita Poznański.

Epidemia się nie skończyła i dlatego - w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych - proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych - kończy swój apel Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski .

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro