Reklama
Reklama

Rząd zakaże wesel w niektórych regionach kraju? W całej Polsce mogą odbywać się bez seniorów

fot. Galina Krupoderova/ Pixabay

Rząd ma pracować nad obostrzeniami dotyczącymi wesel.

Jak podała "Rzeczpospolita", w ciągu kilku dni opublikowana zostanie lista regionów, w których urządzenia tego typu imprez będzie zakazane. To efekt kolejnych rekordów dziennych w liczbie zachorowań na koronawirusa.

Jedną z jego "wylęgarni" okazały się właśnie wesela. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia, przyznał w rozmowie z dziennikiem, że zakaz dotyczyłby powiatów z dużą liczbą zakażeń. O podobnym rozwiązaniu mówił już wcześniej minister Łukasz Szumowski.

Innym pomysłem jest zakaz udziału seniorów w przyjęciach weselnych. - Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - zapowiedziała w programie "Rzecz o polityce" portalu rp.pl wiceminister rozwoju Olga Semieniuk.

Możliwe, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu. Wśród rozważanych rozwiązań są ponadto zmniejszenie liczby uczestników (obecnie na weselu może gościć 150 osób) oraz nakaz... zabawy w maseczkach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
39.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro