Reklama
Reklama

W kolejnych miejscach można korzystać z bezpłatnego internetu bezprzewodowego

fot. UMP
fot. UMP

Na mapie Poznania pojawiły się kolejne punkty dostępu do bezprzewodowego internetu.

Łączność jest przeznaczona zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z unijnego programu WiFi4EU.

Jak informuje UMP, internet jest dostępny w 10 nowych lokalizacjach: Biblioteka Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17), Dziedziniec Urzędu Miasta, park Chopina, most Jordana wraz z ul. Ostrówek, park Wilsona (2 punkty pokrywają przestrzeń pomiędzy palmiarnią a muszlą koncertową), KontenerArt i jego otoczenie, cypel pomiędzy Starym Portem a Wartą (z przystaniami), park Wodziczki (teren i sąsiedztwo placu zabaw), park Czarneckiego (rejon placu zabaw przy ul. Hercena), park Rataje (plac z fontannami).

Każdy z punktów ma dostęp do sieci o przepustowości 100 Mb/s. Urządzenia mogą łączyć się z nimi za pomocą pasma 2,4 GHz lub 5 GHz.

- Aby skorzystać z usługi darmowego internetu za pośrednictwem nowych punktów, należy wyszukać i wybrać na swoim urządzeniu sieć wifi o nazwie WiFi4EU. Wówczas nastąpi automatyczne przekierowanie do tzw. portalu logowania. Po zaakceptowaniu dostępnego tam regulaminu i zalogowaniu, można korzystać z usług internetowych. Nie trzeba podawać żadnych danych osobowych ani identyfikacyjnych. System automatycznie pobierze identyfikator urządzenia. Jest on potrzebny do gromadzenia tzw. logów w celach statystycznych oraz możliwości wielokrotnego korzystania z sieci WiFi4EU bez konieczności ponownego logowania się w okresie 4 godzin - tłumaczą urzędnicy.

W sumie w Poznaniu funkcjonuje ponad 100 punktów bezprzewodowego dostępu do sieci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro