Reklama
Reklama

Remont ronda Rataje: znamy dokładną datę początku prac. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia

fot. PIM

Znamy już dokładną datę początku prac związanych z remontem ronda Rataje.

W czwartek wojewoda wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej, a w piątek miejscy urzędnicy podali szczegółowe informacje. Zasadnicze prace mają ruszyć 17 sierpnia. Wcześniej, już w nocy z 15 na 16 sierpnia, dojdzie do zmiany w organizacji ruchu samochodowego.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- W pierwszej kolejności zostaną wyłączone pasy ruchu (od strony torowiska) w ul. Jana Pawła II. Na tym etapie roboty skupią się na zamkniętym od ul. Kórnickiej torowisku w ul. Jana Pawła II (wstrzymany będzie ruch tramwajowy). Do dyspozycji kierowców na rondzie pozostaną minimum dwa pasy. W nocy z 16 na 17 sierpnia swoje trasy zmienią tramwaje dotychczas przejeżdżające przez rondo. Kolejne etapy organizacji ruchu będą wprowadzane wraz z postępem prac - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rondo, wbrew wariantowi wybranemu w konsultacjach przez mieszkańców, pozostanie jednopoziomowe. W ramach prac zaplanowano m.in. powstanie wydzielonego torowiska tramwajowo-autobusowego wzdłuż ulic Bolesława Krzywoustego (na odcinku od ul. Serafitek do ronda Rataje), na ulicy Jana Pawła II (na odcinku od ul. Kórnickiej do ronda) oraz na ulicy Ludwika Zamenhofa (na odcinku od ul. Piłsudskiego do ronda). Wydłużone zostaną przystanki, a perony będą obsługiwać zarówno tramwaje, jak i autobusy. Zmiany obejmą też oświetlenie, monitoring wizyjny, kanalizację teletechniczną i sygnalizację świetlną. Piesi i rowerzyści zyskają nowe chodniki i drogi rowerowe.

Harmonogram zakłada zakończenie robót w ul. Jana Pawła II w I kwartale 2021 r. Natomiast zakończenie wszystkich robót budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na marzec 2022 r.Koszt inwestycji to prawie 152 miliony złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro