Reklama
Reklama

Są wytyczne GIS dla uczniów: brak maseczek i rękawiczek. Kiedy ostateczna decyzja o powrocie do szkół?

fot. StockSnap / Pixabay

Zbliża się rok szkolny 2020/21.

Z powodu pandemii przez kilka miesięcy nauka realizowana była zdalnie, ale trudno sobie wyobrazić, żeby taki stan miał trwać przez dłuższy czas. Jak poinformowało RMF FM, Główny Inspektorat Sanitarny opracował już wytyczne dla szkół w przypadku ponownego otwarcia.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Nie będzie masowego mierzenia temperatury przed wejściem do budynku, uczniowie nie będą również nosić rękawiczek ani zakrywać ust i nosa czy siedzieć w pojedynczych ławkach.

W wytycznych wspomniano również o częstym myciu rąk, wietrzeniu sal i lekcjach na świeżym powietrzu. Maseczki będą konieczne przy większych zgromadzeniach, takich jak szkolne apele.

Gdyby u któregoś z uczniów zdiagnozowano koronawirusa, wówczas decyzję o ewentualnym zamknięciu szkoły podejmie powiatowy Sanepid w porozumieniu z dyrektorem.

Ostateczna decyzja o ponownym otwarciu szkół wciąż jednak nie zapadła. Według RMF FM można spodziewać się jej dwa tygodnie przed 1 września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro