Reklama
Reklama

Dwa zasłabnięcia w wodzie: jednego z pływaków uratował ratownik medyczny po służbie

fot. OSP Ślesin

W ostatnich dniach doszło w regionie do dwóch zasłabnięć.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek około południa na plaży w Boszkowie. 11-letnia dziewczynka bawiła się w płytkiej wodzie i w pewnym momencie zasłabła. Jak podaje elka.pl, dziecko straciło przytomność. Pierwszej pomocy udzielili jej opiekunowie, do których dołączyła też postronna osoba z uprawnieniami ratowniczymi. Dziewczynkę przetransportowano do szpitala. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Do drugiej niebezpiecznej sytuacji doszło na plaży w Ślesinie. 19-latek z powiatu konińskiego nurkował amatorsko ze znajomymi w jeziorze. Portal lm.pl informuje, że podczas jednego z nurkowań mężczyzna po prostu nie wypłynął na powierzchnię. Inni uczestnicy nurkowania to zauważyli i szybko wyciągnęli nastolatka na brzeg.

Młodym ludziom na brzegu pomógł odpoczywający w tym miejscu z rodziną ratownik z Wielkopolskiego Centrum Medycznego w Koninie. Jak wyjaśnia w rozmowie z lokalnym portalem, 19-latek po wyciągnięciu na brzeg był siny i nie dawał oznak życia. Konieczna była resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Ostatecznie, dzięki współpracy ratownika ze strażakiem ochotnikiem, który także był w tym miejscu, przywrócono krążenie u nastolatka. Chłopak w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przebywa do dziś.

Apelujemy o rozsądek nad wodą. Tylko w ostatni weekend w Polsce utonęło 17 osób.

  • Aktualizacja
    wtorek, 28.07.2020 r., godz. 10.37
    Aktualizacja
    wtorek, 28.07.2020 r., godz. 10.37
    Jak poinformował nas jeden z czytelników, w przypadku Ślesina pierwszej pomocy reanimacyjnej ze sprzętem medycznym udzielił ratownik WOPR pełniący służbę dyżurną na przystani w Ślesinie, wraz z ratownikiem medycznym, który przebywał w pobliżu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro