Reklama
Reklama

Problemy na miejskim kąpielisku: mieszkańcy nie mogą korzystać z plaży

Zdjęcie wykonane w ubiegłym roku | fot. Piotr
Zdjęcie wykonane w ubiegłym roku | fot. Piotr

Chodzi o plażę Krzyżowniki - Kaskada.

Sprawa ciągnie się od ubiegłego roku. Już wtedy nasi Czytelnicy zgłaszali nam problem z dojściem do kąpieliska miejskiego Krzyżowniki - Kaskada . Brama wciąż była zamykana przez prywatnego właściciela obiektu. Plaża jest miejska, ale dojść do niej można tylko przez prywatny teren hotelu "Kaskada". Właściciel obiektu i władze miasta nie mogą dojść do porozumienia. Kąpielisko Kaskada jest kąpieliskiem miejskim. POSiR skierowały przed sezonem prośbę do współwłaściciela terenu, przez który prowadzi dojście do kąpieliska, o zapewnienie dostępu do będącej własnością miasta plaży. Podejmiemy dalsze interwencje w tej sprawie - mówił nam w ubiegłym roku Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Teraz do sprawy wraca Radio Poznań, po informacjach od swoich słuchaczy. W rozmowie z dziennikarzami rzecznik POSiR-u przyznał, że sprawa może trafić do sądu. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie mają w tej chwili dostępu do części nieruchomości wspólnej przebiegającej właśnie w okolicach działki nad jeziorem Kierskim, no i w tej sprawie szykujemy się do złożenia dokumentów do sądu - mówi Filip Borowiak.

Właściciel obiektu oficjalnie nie chciał się wypowiadać, ale nieoficjalnie powiedział reporterowi radia, że oczekiwania mieszkańców są bezzasadne, bo działka jest prywatna.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 3.08.2020 r., godz. 15.03
    Aktualizacja
    poniedziałek, 3.08.2020 r., godz. 15.03
    Po publikacji tekstu zwróciła się do nas kancelaria Koźmicki Perdoch, która w imieniu właściciela obiektu wniosła o publikację sprostowania do niniejszej wiadomości, powstałej na bazie publikacji Radia Poznań. W opinii Kancelarii: "Nieprawdą jest, że na terenie działki nad jeziorem Kierskim zorganizowane jest kąpielisko miejskie i plaża miejska. W tym roku w wykazie kąpielisk miejskich przyjętych przez Radę Miasta Poznania na sezon 2020 nie przewidziano kąpieliska na tym terenie (tzw. kąpielisko "Kaskada") i nie zostało ono przez POSIR zorganizowane. Nieprawdą jest, że właściciel obiektu nie chciał się wypowiedzieć, gdyż właścicielowi obiektu uniemożliwiono zajęcie stanowiska w sprawie".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro