Reklama
Reklama

45 susłów z poznańskiego ZOO trafiło na wolność

fot. ZOO Poznań Official / Facebook

Na terenie Nowego ZOO mieszka kilka kolonii susłów moręgowanych.

Poznański ogród zoologiczny współpracuje od lat z Polskim Towarzystem Ochrony Przyrody Salamandra i tym samym wspiera populację susła moręgowatego na naszym terenie. Susły mieszkają w Nowym ZOO w specjalnie przygotowanych wolierach, gdzie tworzą sobie norki połączone podziemnymi tunelami. - Jest im dostarczane jedzenie, rozmnażają się i zimują. A co roku latem część z nich jest odłapywana przez naukowców z PTOP Salamandra, określa się ich płeć, wiek - czy są już samodzielne, ważymy, odrobaczamy, czipujemy. Następnie każdego susła pakujemy do indywidualnego transporterka i w drogę - opisują pracownicy ZOO.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Susły trafiają w miejsca wybrane przez naukowców. Najpierw tworzy się dla nich woliery, by mogły samodzielnie wykopać sobie bezpieczne nory. Gdy to zrobią, woliery są zabierane, a susły pozostają samodzielne na wolności. - W tym roku wyjechało na wolność 45 susłów - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro