Reklama

Wielkopolska firma ukarana przez UOKiK za nieuczciwą sprzedaż na prezentacjach dla seniorów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. carmen carbonell / pixabay.com

Chodzi o firmę QuantumLive z Buku.

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, firma zapraszała na prezentacje, podczas których seniorzy mieli brać udział w bezpłatnych badaniach urządzeniem AM Scan oraz metodą R. Volla. - Jednak AM Scan nie jest wyrobem medycznym przeznaczonym do oceny stanu zdrowia, a osoby wykonujące rzekome badania nie mają uprawnień do przeprowadzania diagnostyki. Konsumenci dopiero po "badaniu" są informowani pisemnie, że jego wynik nie może odzwierciedlać rzeczywistego stanu zdrowia i nie zastępuje badań medycznych. Handlowcy przedstawiają im także ofertę zakupu urządzeń do magnetoterapii - wyjaśnia UOKiK.

To głównie seniorzy, których stan zdrowia jest zły. - Łatwo nimi manipulować i namawiać je do zakupu produktów, które rzekomo miałyby im pomóc. Niedopuszczalne jest zapraszanie konsumentów na pseudobadania, które w rzeczywistości nie mają żadnej wartości diagnostycznej. To już kolejna decyzja dotycząca nieuczciwych pokazów handlowych. Będziemy nadal przyglądać się takim praktykom i karać nieuczciwe firmy - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Na firmę QuantumLive nałożono karę w wysokości 114 tysięcy złotych za wprowadzenie w błąd w trakcie telefonicznych zaproszeń na spotkania. Firma ma zaniechać kwestionowanej praktyki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro