Reklama
Reklama

Jaśkowiak o wyborach: "gdyby nie pandemia dostalibyśmy straszny łomot"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Według Jacka Jaśkowiaka wybory prezydenckie były dla Platformy Obywatelskiej najłatwiejszymi do wygrania.

Polityk udzielił wywiadu portalowi oko.press. Dużo miejsca poświęcono w nim ostatnim wyborom, Prezydent Poznania przyznał, że Rafał Trzaskowski "Uratował Koalicję Obywatelską przed kompromitacją". Krytykował również podejście jego partii do niektórych samorządowców, wskazując, że często wystawiono do walki z nimi kandydatów PO, choć porażka była z góry przesądzona. Według Jaśkowiaka to efekt decyzji podejmowanych przez długoletnich członków ugrupowania, którzy nie potrafią porozumieć się z niezależnymi politykami.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W kontekście wyborów czekających nas w 2023 roku gospodarz Poznania podkreślał konieczność zmian podejścia osób będących na szczytach PO. - Bo nie wierzę, że w wyborach parlamentarnych w 2023 r. PO z twarzami Waldiego Dzikowskiego, Rafała Grupińskiego, czy Filipa Kaczmarka osiągnie dobry wynik. Ostatnio to moja była żona Joanna Jaśkowiak ciągnęła listę i zdobyła ponad 67 tys. głosów, Szłapka ponad 50 tys., a Franek Sterczewski z ostatniego miejsca na liście dostał większy wynik niż Grupiński i Dzikowski. Więc powtarzam: albo wyciągamy wnioski, albo znów będziemy robić dobrą minę do złej gry i udawać, że nic się stało - stwierdził.

Jaśkowiak receptę na zmiany widzi w ciężkiej pracy oraz współpracy samorządowców - nie tylko w wielkich miastach, ale również otaczających je gminach.

Prezydent nie przesądza czy weźmie udział w kolejnych wyborach parlamentarnych. Jak sam zaznaczył "jeśli będzie widział bylejakość pracy, jakieś boje, darcie szat, intrygi, knucia i prymitywne kombinacje" to podtrzyma swoją deklarację i po zakończeniu kadencji wróci do biznesu.

- Bo co się stało tak naprawdę 12 lipca? Nie wygraliśmy de facto najłatwiejszych dla nas wyborów. Ale to nie wszystko.Tak jak już mówiłem, tylko i wyłącznie dzięki temu, że głosowanie nie odbyło się 10 maja, wyszliśmy z tego z dobrym wynikiem. Gdyby nie było pandemii, dostalibyśmy straszny łomot. Ja jestem członkiem Platformy, mam do niej pozytywny stosunek, ale widzę, że nawet w Poznaniu, gdzie Trzaskowski wygrał bardzo mocno, nie wszyscy taki mają. I prawdę mówiąc, trudno mi się dziwić takim osobom
- ocenił Jaśkowiak w rozmowie z oko.press.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro